Nasıl Çalışır?

Nasıl Kullanırım


 

1. Mobil uygulama ile; ANTBİS uygulaması ile üye olabilir, hesabınıza bakiye yükleyebilir ve tek kullanımlık şifre menüsünden alacağınız şifre ile kiralama yapabilirsiniz.

 

Bisikletinizi teslim almak için; Bisikletin yanındaki tuş takımından Giriş tuşuna basınız. Tek kullanımlık şifrenizi tuşlayınız ve tekrar giriş tuşuna basınız. Çıt sesi ile bisikletinizi teslim alabilirsiniz

 

2. Abonman Kartı ile; Karaalioğlu park girişimdeki Antbis Abone Merkezinden kartınızı çıkartabilir ve kredi yükleyerek kiralama yapabilirsiniz. (KİOSK CİHAZLARI ÜZERİNDEN  ABONE KARTI ALINMAMAKTADIR)

Bisikletinizi teslim almak için; Bisikletin yanındaki tuş takımı ekranına kartınızı okutunuz. Şifrenizi tuşlayınız ve Giriş tuşuna basınız. Çıt sesi ile bisikletinizi teslim alabilirsiniz.

3. Kredi Kartı ile; Kiosk cihazı üzerinden kredi kartı ile yapılan kiralamalarda bisiklet başına kartınızdan 24 TL bloke edilir. Bisikletinizi kullanıp teslim ettiğinizde bloke edilen tutar içerisinden kullandığınız saate karşılık gelen ücret kesilir ve geri kalan tutar ertesi gece 23.30’da kartınızda serbest bırakılır. Bankaların işleyiş sistemi gereği blokenin kalkma süresi 1 ile 30 gün arasında değişmektedir.

Bisikletinizi teslim almak için; Bisikletin yanındaki tuş takımından Giriş tuşuna basınız. Antbis'den gelen kiralama şifrenizi şifreyi tuşlayınız ve tekrar giriş tuşuna basınız. Çıt sesi ile bisikletinizi teslim alabilirsiniz.

4. Kent kart ile; adınıza tanımlı kişiselleştirilmiş olan 18 yaş üzeri kent kartlar ile bisiklet kirala menüsünden antbis üyelik hesabı oluşturabilir. Kent kartınızdaki bakiyeyi antbis hesabınıza aktarabilir ve tek kullanımlık şifre alarak kiralama yapabilirsiniz.

Kredi Yükleme

ANTBİS mobil uygulama ile;

Üye menüsüne tıklayınız ve giriş yapınız.

(Bilgilerinizi hatırlamıyorsanız şifremi unuttum seçeneğini tuşlayınız. Giriş bilgileriniz Sms ile gönderilecektir)

Kart Al -  Kredi yükle menüsünden yükleme işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Kiosk üzerinden;

Kredi Yükle menüsüne tıklayınız ve abonman üyeyi seçiniz.

Kartınızı okutup ileri deyiniz ve kart şifrenizi tuşlayıp tekrar ileri değiniz.

Hesap bilgilerinizi kontrol ettikten sonra tekrar kredi yükle menüsünden yükleme işlemini kolayca yapabilirsiniz.